W nowej hali Promotechu w Białymstoku zamontowano nowoczesną obrabiarkę.  

Sterowana numerycznie obrabiarka to najnowsza inwestycja firmy Promotech. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, wydajne i bardzo precyzyjne. Maszyna została zakupiona w ramach unijnego projektu „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych typów urządzeń do automatyzacji procesów spawalniczych”.

Obrabiarka, wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, jest warta ponad 1,7 mln zł. Dzięki tej maszynie znacznie skróci się proces obróbki metalowych elementów, a także zwiększy się precyzja i jakość ich wykonania. Technolodzy i operatorzy zostali już przeszkoleni z zakresu oprogramowania i obsługi tego nowoczesnego urządzenia.

Wcześniej dostarczono już inne maszyny, m.in. szlifierkę sterowaną numerycznie, mniejsze obrabiarki, komory malarni i śrutowni, sprężarki śrubowe, suwnice, agregaty malarskie i przecinarki taśmowe. Urządzenia znajdują się w nowej hali Promotechu, gdzie produkowane będą innowacyjne urządzenia służące do automatyzacji spawania. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki unijnym środkom przyznawanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Inwestycja ma być zakończona pod koniec czerwca.