Suwalska SSE z nowymi inwestycjami za 27 mln zł

  • 10 listopada 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

W ubiegłym tygodniu Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał dwie kolejne decyzje o wsparciu. Spółki ASPI oraz firma Transport Handel i Produkcja drewna zainwestują 27 mln zł na terenie strefy ekonomicznej. Zarząd strefy wydał w tym roku już 26 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Spółka ASPI w ramach nowej inwestycji zwiększy moc produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa poprzez unowocześnienie parku magazynowego i jego automatyzację. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 16 000 000 zł oraz zobowiązał się zwiększyć zatrudnienie, obecnie będące na poziomie 127 pracowników, o 3 nowych pracowników.

ASPI to producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, który działa na rynku od ponad 10 lat. Dzięki wysokiej jakości oferowanych narzędzi są dziś sprawdzoną marką znaną w Polsce i poza granicami kraju.Oferują szeroki wybór narzędzi do obróbki drewna, w tym piły tarczowe z ostrzami HM , piły stellitowane i piły trakowe oraz wiele innych. Jako producent narzędzi dla stolarzy prowadzą też sprzedaż pił taśmowych.

Kolejną decyzję o wsparciu otrzymała firma Transport Handel i Produkcja Drewna Andrzej Dębicki. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Bielsk Podlaski w miejscowości Chraboły i będzie polegała na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego poprzez budowę hali produkcyjnej, zaplecza socjalno-biurowego oraz zakup i montaż maszyn i urządzeń posiadających systemy sterowania, automatyzacji, optymalizacji i kontroli procesów produkcji elementów drewnianych, takich jak m.in.: łaty, kantówki, deski, palety.

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 11 000 000 zł oraz zobowiązał się zatrudnić 2 nowych pracowników.

Przedsiębiorcy z obszaru zarządzanego przez Suwalską SSE S.A., którzy otrzymali decyzją o wsparciu, mogą skorzystać z pomocy publicznej, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Umożliwia ona na zwolnienia z podatku dochodowego nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału. Jest to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów