Malbork ruszył z promocją oferty  inwestycyjnej miasta. Wyda na to ponad pół miliona złotych.  To część kampanii mającej na celu wypromowanie malborskich terenów inwestycyjnych. 

W poniedziałek 10 czerwca ruszyła nowa kampania promująca ofertę inwestycyjną miasta hasłem "Wszędzie dobrze, ale w Malborku...". Kampania ma przekonywać, że w Malborku można odpoczywać i inwestować w tym samym czasie.

- Hasło jest być może trochę przekorne, ale naszym celem nie jest sugerowanie jego zakończenia. Mamy nadzieję, że każdy, kto zainwestuje w Malborku będzie mógł dokończyć to zdanie i powiedzieć: „Wszędzie dobrze, ale w Malborku najlepiej”. Malbork to świetna marka, miasto o wielu możliwościach, miejsce inwestycji i dużych możliwości oraz niesamowity klimat,  dzięki największemu na świecie zamkowi krzyżackiemu. Akcja promująca malborskie inwestycje pod hasłem: „Wszędzie dobrze, ale w Malborku...” to początek nowych działań promocyjnych miasta. Kampania składa się z kilku elementów. Pierwszą odsłonę można było zauważyć na początku czerwca w najlepszych miesięcznikach biznesowych i magazynach, również w tych, które funkcjonują na pokładach samolotów.  – mówi o kampanii burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski -

- Spot wystartował w TVN24, Polsat News, TVN CNBC Biznes, pojawi się również na portalach internetowych. Celem projektu "Inwestuj w Malbork - kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych" jest stworzenie przedsiębiorcom korzystnych warunków do inwestowania poprzez kompleksowe przygotowanie pod kątem studyjno-koncepcyjnym i promocyjnym terenów inwestycyjnych położonych w Malborku. Projekt obejmuje dodatkowo organizację kampanii promocyjnej pn. "Inwestuj w Malbork" z hasłem promocyjnym: „Wszędzie dobrze, ale  w Malborku...” – mówi Magdalena Marszałkowska, Dyrektor Malbork Welcome Center, jednostki zajmującej się promocją miasta -

- Działań w projekcie jest dużo więcej niż tylko te związane bezpośrednio z kampanią. Przygotowaliśmy specjalną stronę internetową www.investmalbork.pl , na której w prosty i czytelny sposób można zapoznać się z ofertą inwestycyjną Malborka i dowiedzieć się wszystkiego o terenach przygotowanych do sprzedaży. Ponadto znajdują się tam informacje nt. realizowanych przez miasto projektów inwestycyjnych. Niebawem strona dostępna będzie również w angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej wersji językowej. Do przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów wysłana zostanie również oferta mejlowa z pełnym pakietem informacji. Oprócz tego opracowaliśmy dokumentację studyjno-koncepcyjną dla trenerów przeznaczonych do zbycia – opowiada Katarzyna Kostrzewa Rzoska – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta.

Wartość całego projektu wynosi 554.000 zł, w tym kwota dofinansowania to 470.900 zł, co stanowi 85 proc. poniesionych wydatków. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.