Nowe centrum dystrybucyjne rośnie pod Gdańskiem

  • 23 października 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Panattoni Park Gdańsk Airport

Rusza nowa inwestycją Panattoni Europe w rejonie trójmiejskiego lotniska - Panattoni Park Gdańsk Airport. Zakończenie budowy planowane jest na połowę 2020 roku.

Lotnisko kołem zamachowym rozwoju


Panattoni Europe rozbudowuje ofertę powierzchni magazynowych w rejonie Trójmiasta. W odległości 15 minut od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy – trzeciego największego lotniska w kraju – powstaje Panattoni Park Gdańsk Airport o planowanej powierzchni blisko 107 000 m kw. Atrakcyjna lokalizacja kompleksu szybko znalazła pierwszego najemcę. Jest nim BBK S.A., właściciel marki home&you. Firma wynajęła aż 68 500 m kw., które podzielone zostaną na: magazyn zaopatrujący sklepy oraz, w związku z dynamicznie rosnącą sprzedażą online, platformę e-commerce. Centrum dystrybucyjne, które rozpocznie swoją działalność już w połowie 2020 roku, znajduje się w pobliżu niedawno wynajętej przez BBK S.A. nowopowstającej powierzchni biurowej po drugiej stronie portu. Dzięki temu przedsiębiorstwo konsoliduje swoją działalność wokół gdańskiego lotniska.

Panattoni Park Gdańsk Airport idealnie wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, a jej zalążek wokół gdańskiego lotniska tworzą powstające magazyny, nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe czy zapowiedziana budowa Airport City – kompleksu biurowego zlokalizowanego wzdłuż terminali lotniska, oferujących także funkcje usługowe, gastronomiczne oraz hotelowe. 

– Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city. – podkreśla Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Panattoni Park Gdańsk Airport będzie się składał w sumie z 4 budynków magazynowych, których konstrukcja ruszy w IV kwartale bieżącego roku. Pierwsi najemcy sprowadzą się już w połowie 2020 roku. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji blisko portu lotniczego, Panattoni Park Gdańsk Airport będzie doskonale włączony w Trójmiejski system transportu publicznego. Do lotniska dociera Pomorska Kolej Metropolitarna, regularnie kursują autobusy, a jeden z przystanków znajduje się bezpośrednio przed planowanym Parkiem, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.

Panattoni Europe sukcesywnie stawia na rozbudowę oferty powierzchni magazynowych w rejonie Trójmiasta. To bardzo dynamicznie rozwijająca się część Polski, strategicznie położony na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi. Region jest siedzibą wielu firm z branży naftowej, chemicznej, elektronicznej czy transportowej, na co bez wątpienia wpływa sąsiedztwo największego portu morskiego w Polsce. W 2018 r. przeładowano w nim 49 mln ton towarów (o 20 proc. więcej niż rok wcześniej). Z kolei gdański port lotniczy obsłużył w zeszłym roku blisko 5 mln osób, a masa przesyłek cargo przekroczyła 6,2 tys. ton (12 proc. więcej niż rok wcześniej).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów