PLG: Nowy hangar został wybudowany w formule PPP

  • 18 października 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Nowy hangar w Porcie Lotniczym Gdańsk (fot. PLG)

Nowy hangar został wybudowany przez inwestora, Spółkę General Aviation Airbase Sp. z o.o wraz z Portem Lotniczym Gdańsk a to wszystko w formule PPP.

Obiekt ma powierzchnię 4000 metrów kwadratowych. W jego wyposażeniu zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół, wliczając w to komfortowe miejsce do oczekiwania na lot dla pasażerów. Salonik wyposażony jest w panoramiczne okna pozwalające osobom oczekującym na lot oglądanie płyty lotniska i startujących samolotów.  Jest także przestrzeń socjalna dla załóg umożliwiająca przygotowanie do lotu. Hangar wyposażono w nowoczesny sprzęt do holowania i obsługi statków powietrznych.

Klienci mogą skorzystać z dedykowanej obsługi naziemnej, w tym transportu załóg i pasażerów komfortowym samochodem elektrycznym. Port Lotniczy Gdańsk wybudował płytę postojową, drogę kołowania oraz drogę techniczną dla samolotów. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane w standardzie wymagań dla infrastruktury użytkowanej w warunkach ILS kat. III B wraz z odpowiednią instalacją elektryczną i oświetleniem nawigacyjnym. 

– Oddajemy właścicielom samolotów nowoczesny obiekt wraz z otoczeniem do ich użytku operacyjnego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który był bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Uważamy, że po pandemii prywatne samoloty są uzupełnieniem oferty dla podróży biznesowych i turystycznych. Liczymy na rozwój ruchu general aviation na naszym lotnisku. – mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

– Nowoczesna infrastruktura dla lotnictwa General Aviation to podążanie za trendami oraz oczekiwaniami właścicieli statków powietrznych, załóg i pasażerów. Gdańsk ma ogromny potencjał dla rozwoju lotnictwa biznesowego, a my zapewniamy temu odpowiednie zaplecze. – mówi Anna Fiedoruk członek zarządu General Aviation Airbase.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów