15 kwietnia spółka Warbud podpisała umowę na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Tarasy Zamkowe w Lublinie. Zamawiającym jest austriacki inwestor i deweloper należący do Grupy Immofinanz. 

Centrum handlowo - rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na ok. 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych - w tym kawiarni, restauracji i punktów o charakterze rozrywkowym. Parking podziemny pomieści ok. 1400 miejsc postojowych. Znajdzie się tam także supermarket o powierzchni 2 tys. mkw. Projektowany obiekt stanowi 4-kondygnacyjną bryłę. Ma dwie kondygnacje podziemne oraz 2 kondygnacje nadziemne galerii handlowej.

Najważniejszą elewację budynku stanowi dach ukształtowany w formie przenikających się trójkątnych ramp i tarasów. Tworzy on niezwykle ciekawą, krajobrazową kompozycję powiązaną z ekosystemem rzeki Czechówki. Warto dodać, iż ten zagospodarowany zielenią parkowo - nadrzeczną dach zostanie udostępniony zarówno dla ruchu pieszego, jak i rowerowego, z możliwością wjazdu rowerem na dach poprzez rampy terenowe.

Szczegółowo o inwestycji pisaliśmy tutaj. Przewidywany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2014 roku.