Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisało umowę z generalnym wykonawcą, firmą Strabag Sp. z o.o, na realizację drugiego budynku w kompleksie University Business Park.

University Business Park II oferujący 19.400 m kw powierzchni biurowej, osiągnął 50 proc. najmu i zostanie oddany do użytku w kwietniu 2016 roku. University Business Park II to drugi budynek University Business Park – nowoczesnego kompleksu biurowego klasy A, który znajduje się w centrum Łodzi. Po ukończeniu drugiej fazy inwestycji, kompleks biurowy będzie oferował 38.800 m kw. powierzchni biurowej, w dwóch siedmiopiętrowych budynkach, i 600 miejsc parkingowych.

- Sytuacja na łódzkim rynku jest ostatnio dla nas bardzo sprzyjająca. Widzimy duże zainteresowanie i zapotrzebowanie ze strony najemców, którzy szukają siedziby w Łodzi, a UBP ze swoją lokalizacją i świetnie zaprojektowanymi rozwiązaniami oraz punktami usługowymi spełnia ich wymagania. Łódź w ciągu ostatnich kilku lat stała się atrakcyjną lokalizacją dla centrów usług wspólnych i podobnej działalności. Stało się tak dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, lokalizacji miasta w centrum Polski i silnemu wsparciu ze strony władz lokalnych. GTC zainwestowało w Łódź i była to trafna decyzja – powiedział Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.