Park magazynowy w Łodzi zmienia właściciela

  • 6 sierpnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Brukowa Business Park

P&M Investment finalizuje transakcję sprzedaży zlokalizowanego w Łodzi parku magazynowego Brukowa Business Park o powierzchni ponad 12 000 mkw. Kupującym jest Palmira Capital Partners. 

Brukowa Business Park to nowoczesny obiekt magazynowy ostatniej mili, obejmujący ponad 11 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1000 mkw. powierzchni biurowej. W obu częściach zastosowano najnowsze rozwiązania energooszczędne. Park składa się z jednego budynku podzielonego na trzy części, które mogą być wynajmowane niezależnie od siebie. Wymiary techniczne każdej z sekcji pozwalają na dużą elastyczność, co może być atrakcyjne dla małych, średnich i dużych najemców poszukujących zarówno prostej powierzchni magazynowej, jak i bardziej skomplikowanych rozwiązań dostosowanych do ich specyficznych potrzeb.

Inwestycja wyróżnia się atrakcyjnym położeniem w granicach miasta, w przemysłowej dzielnicy Bałuty w pobliżu powstającej Zachodniej Obwodnicy Łodzi oraz dogodnym dostępem do sieci autostrad (A1 i A2). Jest również dobrze skomunikowana z odległym zaledwie o 10 km centrum miasta, dzięki pobliskim dworcom autobusowym i kolei miejskiej.

W transakcji sprzedającego reprezentowała firma JLL.

– Łódź i szerzej region tzw. Polski Centralnej to bardzo mocny punkt na mapie magazynowej oraz kluczowy węzeł logistyczny w kraju – ze względu na rozwiniętą infrastrukturę drogową, centralne położenie, ale też zasobny rynek pracy. Sprzedaż Brukowa Business Park potwierdza również rosnące zainteresowanie inwestorów projektami z obszaru logistyki miejskiej – nie tylko w Warszawie. Jest to efekt m.in. urbanizacji, zyskującego na popularności trendu ‘same day delivery’ oraz skracania łańcuchów dostaw". – komentuje Dominika Zychowicz, Starszy Konsultant w Dziale Rynków Kapitalowych, JLL.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów