Firma Globe Trade Centre podpisała umowy wynajmu 3.200 mkw. powierzchni biurowej w University Business Park w Łodzi. Wśród nowych najemców są firmy z branży zaawansowanych technologii oraz sektora energetycznego. Pierwszy budynek University Business Park jest obecnie wynajęty w 75 proc. Wraz z opcjami powiększenia biura w przyszłości przez firmy, które zastrzegły sobie taką możliwość w umowach najmu, poziom wynajęcia wynosi 95 proc.

- Wysoka jakość biur oraz możliwość zabezpieczenia większej powierzchni na potrzeby rozwoju, to główne atuty University Business Park, które sprzyjają postępom w wynajmie. Cieszymy się, że renomowane firmy, które dostrzegają potencjał Łodzi, trafiają właśnie do nas – mówi Jacek Wachowicz, członek zarządu i dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży GTC.

Wśród nowych najemców University Business Park jest firma Mobica specjalizująca się w realizacji projektów z dziedziny rozwiązań informatycznych dla urządzeń mobilnych, z których korzystają najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych na świecie. Biuro firmy w University Business Park zajmie blisko 1.200 mkw. Najemca, który wprowadzi się do budynku w maju, zastrzegł sobie możliwość powiększenia wynajmowanej powierzchni w przyszłości.

W lutym do University Business Park wprowadzi się również firma Samsung Electronics Polska, dostawca zaawansowanych technologii dla firm i użytkowników indywidualnych, która wynajęła 1.100 mkw. powierzchni biurowej z opcją zwiększenia metrażu w przyszłości.

Grono nowych najemców University Business Park uzupełnia PKP Energetyka S.A. zajmująca się sprzedażą i dostarczaniem energii elektrycznej, sprzedażą paliw płynnych oraz usługami elektroenergetycznymi. Od kwietnia w University Business Park będzie mieściła się regionalna siedziba spółki w Łodzi. Firma wynajęła w tym celu biuro o powierzchni blisko 900 mkw.

University Business Park położony jest pomiędzy Al. Kościuszki i ul. Wólczańską,  w pobliżu terenów Politechniki Łódzkiej. Pierwszy ukończony budynek dysponuje 19.300 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 300 miejscami parkingowymi. Obiekt posiada siedem kondygnacji, a powierzchnia typowego piętra wynosi 2.700 mkw.
University Business Park posiada certyfikat EU GreenBuilding, potwierdzający jego energooszczędność.