W Łodzi powstanie nowa strefa przemysłowa

  • 30 listopada 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Tu będzie nowa strefa przemysłowa w Łodzi (fot. UM Łódź)

Wraz z rosnącymi potrzebami biznesu Łódź ma w planach rozbudowę strefy przemysłowej na Olechowie oraz utworzenie zupełnie nowej, w Chocianowicach. 

Polska centralna to trzeci największy rynek magazynowy w Polsce. Największe dzielnice przemysłowo-magazynowe w Łodzi i okolicach znajdują się w bliskim sąsiedztwie okalających Łódź tras szybkiego ruchu. Przez ostatnie lata zagłębiem magazynów był Stryków, ale również rejon łódzkiego Widzewa-Olechów.

Miasto ma w planach powiększyć strefę przemysłową na Olechowie i uruchomić nową w Chocianowicach.

Co powstanie w Chocianowicach?

– Przed nami rozbudowa ul. Nad Dobrzynką. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na kwotę ponad 13 mln zł. W chwili obecnej trwa etap projektowania. Planujemy że prace budowlane wystartują w 2022 r. Efektem inwestycji będzie nowa droga na odcinku od węzła Rypułtowy na DK-14 do ul. Łaskowice (dł. ok. 1,2 km) wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ponadto zagospodarujemy tereny zielone, pojawi się nowe oświetlenie oraz most nad ciekiem wodnym przecinającym ul. Nad Dobrzynką. – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w UM Łódź.

Chocianowice to dawna podłódzka wieś, którą włączono w granice miasta tuż po II wojnie światowej. Mało kto wie, że już w XVI w. istniała tu namiastka przemysłu - działały huta szkła i kuźnia.

Obszar, na którym powstanie nowa strefa przemysłowa, do dziś jest niezabudowany. Tworzą go rozległe pola i nieużytki ciągnące się na północ od drogi krajowej nr 14 aż do ul. Chocianowickiej. Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za doskonale znanymi łodzianom Portem Łódź i sklepem Ikea.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.

Zmiany na Olechowie 

Teren PKP, który znajduje się pomiędzy al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, a ul. Jędrzejowską, to ważny inwestycyjne obszar miasta, obsługujący m.in. terminal towarowy. Drogi wokół terminalu na Olechowie czekają duże inwestycje. Aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września zostanie przedłużona, a znajdująca się po drugiej stronie torów ulica Jędrzejowska - przebudowana. 

– Eksperci potwierdzają,  że Łódź to serce logistyczne Polski. Nasz region z sukcesem przyciąga międzynarodowe firmy dystrybucyjne i produkcyjne, które wybierają Łódź ze względu dynamiczny rozwój, wykwalifikowanych pracowników i korzystne warunki do prowadzenia biznesu. Nowa strefa przemysłowa w Chocianowicach, rozbudowa Olechowa czy III etap budowy Trasy Górna - to przykłady nowych terenów inwestycyjnych. – dodaje Adam Brzostowski, p.o. Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w UM Łódź.

Region Polski Centralnej obejmuje między innymi miasto Łódź wraz z lokalizacjami okalającymi, tj. Konstantynowem Łódzkim, Pabianicami, gminą Nowosolna, Strykowem oraz Piotrkowem Trybunalskim.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów