Niemiecki inwestor, firma Dr. Schneider Automotive Polska, ponownie inwestuje na terenie podstrefy Kamiennogórskiej SSE w Radzimierzu. W ramach zezwoleń numer 103. i 104. firma rozbuduje zakład oraz utworzy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy.

- Znaczący światowy holding przemysłu motoryzacyjnego w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń zamierza realizować innowacyjne projekty na kwotę do 176,5 mln złotych i zatrudnić minimum 80 osób, co pozwoli osiągnąć poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwie blisko 900 osób - mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Przyznano pomoc publiczną na nowe innowacyjne technologie dla zakładu grupy kapitałowej Dr. Schneider z siedzibą w Radomierzu. Niemiecki dostawca części dla branży samochodowej kontynuuje strategię umiędzynarodowienia poprzez szeroko rozumianą rozbudowę zakładu w Radomierzu. W ramach uroczystości w nowej hali w Radomierzu wręczono nowe zezwolenia na prowadzenia działalności dla firmy Dr. Schneider. Spółka córka niemieckiej grupy kapitałowej Dr' Schneider z Kronach Neuses planuje bardzo istotną z punktu widzenia regionu rozbudowę zakładu.

- W zakładzie w Radomierzu stosujemy konsekwentnie naszą strategię umiędzynarodowienia, wyposażając - zgodnie z globalnym nastawieniem naszych klientów - nasz zakład w Radomierzu W know-how, specjalistyczne kompetencje oraz innowacje. Ponadto obecność na skalę międzynarodową umacnia konkurencyjność grupy kapitałowej Dr. Schneider i gwarantuje jednocześnie bezpieczeństwo naszych miejsc pracy - podkreśla prezes zarządu, Gunter Murmann.

Prezes Iwona Krawczyk wspiera rozbudowę zakładu od roku 2009.

- Bardzo cieszymy się z zaangażowania i poszerzenia działalności firmy Dr. Schneider w Polsce. Kompetencje oraz innowacje oznaczają dobre szanse na polskim rynku - powiedziała prezes Krawczyk.

 W Polsce grupa kapitałowa Dr. Schneider jest reprezentowana już od roku 2000 poprzez zakład produkcyjno-montażowy w Jeleniej Górze. W Radomierzu w roku 2006 rozpoczął produkcję nowy zakład, w którym po zakończonej rozbudowie znajdzie zatrudnienie ponad 1150 osób. odbywać się tu będzie między innymi montaż dysz wentylacyjnych do BMW z serii 5, do Audi A4/A5, do Mercedesa klasy E oraz do VW Passata. Istniejące już biuro konstrukcyjne zostanie rozbudowane, ponadto powstaje tu również innowacyjny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy.