Spółka Dr. Schumacher zainwestowała w Lubaniu, na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, 150 mln zł, z czego nakłady wynikające z wydanego przez strefę zezwolenia to prawie 91 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 660 osób. Ze względu na dynamiczny rozwój zakładu, planowana jest budowa dwóch kolejnych hal, przewidywane jest zwiększenie zatrudnienia nawet do 750 etatów.

Dr. Schumacher jest największym w Europie producentem chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w: pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym. Na terenie kamiennogórskiej strefy, zrealizował inwestycję o powierzchni blisko 50 tys. m kw. Każdego dnia w nowoczesnym zakładzie pracuje 45 linii technologicznych. Produkuje rocznie ponad 100 mln opakowań nawilżanych materiałów higienicznych.

Chusteczki z Lubania kupimy między innymi w sklepach sieci Rossman, produkowane są dla globalnych odbiorców, jak Johnson & Johnson czy Procter & Gamble.  „Dr. Schumacher to przede wszystkim światowa marka. Zaprezentowane w projekcie standardy, technologie odzwierciedlają najnowsze światowe trendy i tworzą podwaliny inteligentnego rozwoju Lubania, Dolnego Śląska, Polski” - mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, Iwona Krawczyk. Dr. Schumacher to największy inwestor w Lubaniu, o ogromnym znaczeniu dla miejscowego rynku pracy