Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał dwa zezwolenia na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Na reinwestycje  zdecydowały się dwie firmy: Comarch oraz Alupol Films sp. z o.o. Comarch zainwestuje w Krakowie, w rejonie Czyżyn, gdzie od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz IT.  Spółka wyda minimum 14 milionów oraz utworzy co najmniej 15 nowych miejsc pracy.

Pierwsze zezwolenie na terenie strefy Comarch otrzymał w 2000 roku.  Była to pierwsza inwestycja na tym obszarze oraz jedna z pierwszych na terenie krakowskiej strefy w ogóle. Dotychczas Comarch zainwestował w krakowskiej sse ponad 225 mln zł oraz zatrudnił na terenie strefy ponad 1700 osób. Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. Szacujemy, że pracuje tam dzisiaj około 6 tys. osób. Obok Comarchu zainwestowały tam  Radionika, czy rozpoznawane na całym świecie polskie studio produkcji gier CD Projekt Red.  Są tam także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska firma Stefanini, amerykański koncern GI Healthcare. W Czyżynach działa także Inkubator Technologiczny KPT oraz Centrum Bussiness in Małopolska.

Z kolei Alupol Films, spółka z grupy Alupol Packaging, należącej do Grupy Kęty uzyskała drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej w Oświęcimiu. Do 2022 roku Alupol Films zainwestuje od 90 do 117 mln zł. Celem inwestycji jest  zwiększenie mocy wytwórczych w zakresie produkcji i uszlachetniania folii z tworzyw sztucznych.