Kielecki Park Technologiczny przygotowuje kolejne tereny inwestycyjne. W pobliżu hal produkcyjnych kończy się budowa drogi prowadzącej do uzbrajanych działek. Trwa także budowa hali produkcyjnej firmy Marbach.

Tworzenie nowych terenów inwestycyjnych to jeden z elementów projektu „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego”, na który z Unii Europejskiej  pozyskano dofinansowanie w wysokości ponad 126 milionów złotych.

- Dzięki tym środkom oddaliśmy już do użytku Zespół Inkubatorów, 3 hale produkcyjne, Centrum Druku 3D a w najbliższych dniach udostępnimy także Centrum Kompetencji i Kreatywności Fashion Design oraz Energetyczne Centrum Nauki. Bardzo ważnym elementem projektu było także kompletne przygotowanie terenów inwestycyjnych – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Podkreśla, że do uzbrojonych działek, budowana jest droga. W sumie KPT dysponuje ponad 20 hektarami.

- Naszym przyszłym partnerom oferujemy nie tylko grunty. Przygotowaliśmy pakiet różnego rodzaju usług, które mają ich wesprzeć. Należy też pamiętać, że współpracujący z nami inwestorzy  mogą korzystać, z jednej strony z udogodnień parkowych, z drugiej zaś, z przywilejów podatkowych wynikających z funkcjonowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi Szymon Mazurkiewicz.

Ułatwieniem dla podmiotów prowadzących działalność przy ulicy Olszewskiego będzie także połączenia tej ulicy do Witosa i Zagnańskiej. Inwestycje tę realizował będzie Miejski Zarząd Dróg.