Dzisiaj, 31 lipca, SSE Starachowice udzieliła nowego zezwolenia  na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Kielce. Nową inwestycję rozpocznie czeski producent narzędzi.

Zezwolenie nr 163/2015 otrzymał  przedsiębiorca z kapitałem czeskim Marbach Polska, który na nieruchomości w podstrefie Kielce wybuduje nowy zakład produkcji wykrojników płaskich i rotacyjnych dla producentów opakowań kartonowych i branży poligraficznej.

Inwestor zobowiązał się do zainwestowania środków w wysokości co najmniej  7 mln 40 tys. zł do 31 grudnia 2021 r. oraz  zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej 30 nowych pracowników w terminie do końca 2019 r. i utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 66 pracowników do końca grudnia 2024 r. Zakończenie nowej inwestycji nastąpi do 30 czerwca 2018 r.

Firmy z grupy Marbach od kilkudziesięciu lat oferują narzędzia dla producentów opakowań, narzędzia termoformujące dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych a także maszyny i oprzyrządowanie.W Polsce Marbach posiada trzy zakłady produkcyjne – dwa w zakresie produkcji wykrojników w Tarnowskich Górach od 1999 roku i w Kielcach od 2004 roku, oraz jeden w zakresie produkcji form w Tarnowskich Górach od 1997 roku. Od 2009 roku produkcja wykrojników i form w Tarnowskich Górach odbywa się w nowoczesnym kompleksie produkcyjno-biurowym. Teraz w ramach zezwolenia nowy zakład produkcyjny powstanie też w Kielcach. W realizacji inwestycji firma kładzie nacisk na nowoczesne technologie a także ekologiczne technologie budowlane.