Centrum Handlowe NoVa Park zostało laureatem konkursu „Budowa Roku 2012”. 

NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim, największe centrum handlowe w województwie lubuskim, otrzymał Nagrodę II stopnia w XXIII ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2012. To kolejne już wyróżnienie dla gorzowskiego obiektu. W listopadzie 2012 roku centrum zostało laureatem konkursu 2012 CEE Construction & Investment Journal Awards Poland w kategorii „Shopping Center Development of the Year”.

Przyznając NoVa Park „Oscar Budownictwa 2012”, kapituła konkursu doceniła przede wszystkim wysoki poziom i jakość realizacji projektu, zastosowane rozwiązania technologiczne oraz estetykę architektury.

Centrum Handlowe NoVa Park zostało otwarte 18 kwietnia 2012 roku i już w ciągu pierwszych pięciu godzin funkcjonowania przyciągnęło 30.000 klientów. Lokalizacja NoVa Park w centrum Gorzowa Wielkopolskiego oraz bogata oferta handlowa z wieloma markami niedostępnymi dotąd na rynku lokalnym to główne atuty gorzowskiej galerii. NoVa Park to 140 sklepów i punktów usługowych oraz 900 bezpłatnych miejsc parkingowych. Gorzowskie centrum jest przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych oraz jest obiektem przyjaznym środowisku i zarządzanym zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

- Cieszymy się, że centrum handlowe NoVa Park zostało uhonorowane ‘Oscarem Budownictwa’ – najważniejszym wyróżnieniem w branży budowlanej. To kolejna prestiżowa nagroda, która potwierdza wysoką jakość gorzowskiego projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w budowanie sukcesu naszego gorzowskiego centrum – mówi Joanna Bagińska, dyrektor Centrum Handlowego NoVa Park.

Konkurs „Budowa Roku” organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest nagrodzenie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Nagrodę w konkursie otrzymał również budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego.