Gorzów Wielkopolski z ogromnym dofinansowaniem na uzbrojenie terenów

  • 17 października 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

Gorzów Wielkopolski z ogromnym dofinansowaniem na uzbrojenie terenów

Gorzów otrzymał 250 milionów złotych dofinansowania na rzecz podniesienia standardu 250 hektarowej działki oferowanej nowym inwestorom. Miasto, wspólnie z partnerami zabiegało o to dofinansowanie od wielu miesięcy. 

– Hasło mojej pierwszej kampanii brzmiało - pobudzić rozwój. Przystąpiliśmy do jego realizacji budując przyjazną infrastrukturę, poprawiając ciągi komunikacyjne oraz jakość funkcjonowania w mieście rozpoczynając od szkół, poprzez drogi, parki na ofercie kulturalnej kończąc. To się dzieje od lat, ale brakowało jednego silnego impulsu, który umożliwiłby dokonanie epokowego skoku w rozwoju miasta. I dziś spełniło się moje marzenie, dziś udało się pozyskać ogromną kwotę jaką jest 250 000 000 złotych na rzecz podniesienia standardu oferowanej dla inwestorów nowej, 250 hektarowej działki. – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa tuż po spotkaniu w Kancelarii Premiera RP. 

– Sam fakt wpuszczenia do obiegu tak ogromnych pieniędzy to wydarzenie bez precedensu w naszej miejskiej historii! Dzięki temu otworzą się przed nami nowe perspektywy, a na nich zależy nam przecież najbardziej. Dobre perspektywy to atrakcyjność Gorzowa dla młodych ludzi, dobre perspektywy to wzrost znaczenia miasta, dobre perspektywy to po prostu ogromna szansa na skok gospodarczy, który będzie miał realny wpływ na poprawę jakości funkcjonowania gorzowskich rodzin. – dodał prezydent Wójcicki.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dotyczy infrastruktury drogowej, infrastruktury energoelektrycznej i oświetleniowej oraz infrastruktury wodno – kanalizacyjnej terenów inwestycyjnych w Gorzowie Wielkopolskim.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów