Firma Italux producent i importer oświetlenia dekoracyjnego jak i profesjonalnego, zakupiła od Ghelamco Polska, teren o powierzchni niemal 16,5 tys. mkw. zlokalizowany w okolicach warszawskiego Okęcia. 

Chęć stworzenia własnego, centralnego magazynu stanowiła podstawę do podjęcia przez Italux decyzji o zakupie gruntu pod nową siedzibę. Wraz z rozwojem firmy dotychczasowa przestała spełniać wymogi. Na zakupionym gruncie już niebawem zostanie zrealizowana inwestycja magazynowo – biurowa, do której zostanie przeniesiona dotychczasowa siedziba firmy.

W sprzedaży nieruchomości pośredniczyła firma Jartom specjalizująca się w świadczeniu usług związanych z pośrednictwem oraz doradztwem w zakresie nieruchomości magazynowo – biurowych, produkcyjnych oraz gruntowych.

- Wyszukanie atrakcyjnej nieruchomości spełniającej wymogi naszego klienta, w odpowiedniej cenie, nie było prostym zadaniem. Ceny gruntów w rejonie trasy Krakowskiej i realizowanej aktualnie trasy S2, gdzie finalnie poszukiwaliśmy działki, są mocno wygórowane – mówi Anna Mazepa Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.

- Działka zakupiona przez naszego klienta objęta była korzystnym dla inwestora miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i co najważniejsze oferowana była do sprzedaży w przestępnej cenie - dodaje Marzena Tkaczuk – Dyrektor w Jartom.

Sprzedający nieruchomość wiodący europejski inwestor firma Ghelamco Polska to część grupy Ghelamco, która powstała w Belgii. Firma jest jednym z największych deweloperów w branży budynków biurowych, centrów dystrybucyjnych i budynków apartamentowych w Belgii, Polsce, Francji, Holandii, Rosji i Ukrainie.