Światowy lider w badaniach laboratoryjnych, zatrudniający 40 tys. pracowników w 31 krajach świata inwestuje w łódzkim Bionanoparku.

Olaf Kacperski, prezes zarządu Eurofins GSC Poland poinformował, że na zakupionym w Bionanopraku terenie o pow. 1 hektara powstaną laboratoria firmy.

– Wybraliśmy Łódź z kilku powodów – centralnej lokalizacji w bliskości autostrad, które ułatwiają organizację logistyki dla klientów, szerokiego dostępu do wykwalifikowanych specjalistów oraz dobrej współpracy z władzami lokalnymi, – mówi Olaf Kacperski, Dyrektor Generalny Eurofins w Polsce. – Obecnie projektujemy pierwszy etap inwestycji i wiosną przyszłego roku rozpoczynamy budowę. Kupiliśmy duży grunt i jestem przekonany, że wykorzystamy go efektywnie rozwijając nasze laboratoria i poszerzając portfel analiz, które oferujemy naszym klientom w Polsce. - dodaje Kacperski.

Obecnie Eurofins posiada w Polsce laboratoria badań żywności, środowiska, kosmetyków i testowania oprogramowania zlokalizowane w Malborku, Katowicach oraz Gdańsku, punkty logistyczne w Warszawie i Poznaniu oraz pola doświadczalne, gdzie badane są pestycydy w Wielkopolsce. W Katowicach zlokalizowane jest także Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje Grupę w zakresie finansów i IT. Łącznie Eurofins w Polsce zatrudnia ponad 600 osób.

– Takich partnerów w biznesie potrzebujemy i poszukujemy. Chodzi o to, aby nowi inwestorzy wykorzystywali potencjał dobrze wykształconych kadr, tworzyli warunki do kreatywnej działalności i dokładali wartość dodaną oparta na wiedzy i technologii. Takie warunki i potencjał posiada właśnie łódzki Bionanopark, który staje się fundamentem branżowego klastra, – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podkreślił Marek Cieślak, prezes Bionanoparku, to pierwszy tak poważny inwestor o zasięgu globalnym, a celem strategicznym łódzkiej placówki jest dążenie do stworzenia wyspecjalizowanego hubu biotechnologicznego.