Powstanie nowe centrum dystrybucyjne w Polsce Centralnej

  • 14 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

MDC2 Park Łódź South

Nowe centrum dystrybucyjne będzie zlokalizowane w Głuchowie, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja dostarczy 65 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane w 3. kwartale 2022 r. Inwestorem jest MDC2 – deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych.

Kompleks MDC2 Park Łódź South będzie się składać z dwóch budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły, odpowiadające potrzebom klientów wymagających dobrej komunikacji drogowej oraz centralnej lokalizacji zaspokajającej potrzeby logistyczne dla całej Polski. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 14,3 ha położonej przy autostradzie A1 – głównym szlaku komunikacyjnym łączącym północ z południem Polski oraz przy międzynarodowej trasie E75 – biegnącej z Gdańska do granicy polsko-czeskiej. 

Inwestycjabędzie położona w pobliżu Łodzi – jednego z kluczowych rynków regionalnych w Polsce, z blisko 672 tysiącami mieszkańców i aglomeracją obejmującą ponad milion osób. Ponadto miasta Tuszyn i Głuchów, na których terenie położona jest działka inwestycyjna, znane są z dużych centrów sprzedaży hurtowej działających wzdłuż drogi krajowej nr 91.

Centrum dystrybucyjne jest zaprojektowane i budowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ESG, a zespół budowlany MDC2 dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu, czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

– MDC2 Park Łódź South stanie się doskonałym hubem logistycznym dla dużych i średnich operatorów, poszukujących bezpośredniego dostępu do wszystkich rejonów Polski. Budynki kompleksu zostały zaprojektowane tak, by sprostać rosnącym potrzebom najemców i pracowników. Na terenie inwestycji znajdą się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia i strefa relaksu. – powiedział Adrian Winiarek, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC2.

– Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal przewyższał kraje Europy Zachodniej zarówno pod względem całkowitej aktywności najmu, jak i absorbcji powierzchni netto. Łączny popyt na powierzchnię logistyczną w I półroczu 2021 r. wzrósł o 70% rok do roku do 3,16 mln mkw., co w długim terminie przekłada się na rekordowe inwestycje na polskim rynku magazynowym.– komentuje Hadley Dean, założyciel MDC2. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów