W poniedziałek, 15 października, spółki Echo Investment i Agencja Rozwoju Przemysłu podpisały umowę kupna-sprzedaży nieruchomości w Warszawie.

Umowa dotyczy nieruchomości o powierzchni 30 804 mkw. zlokalizowanej przy ul. Taśmowej 10/12. Wartość podpisanej umowy to 60 mln złotych. Nieruchomość zlokalizowana jest na warszawskim Mokotowie, w obrębie ulic Taśmowej, Marynarskiej i Cybernetyki.

- Zakup ten pozwoli na rozbudowanie portfela terenów biurowych na strategicznym rynku, jakim jest Warszawa i szybkie uruchomienie dużego projektu. To jedna z najpopularniejszych lokalizacji biurowych stolicy, w sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych i lotniska, ze znakomitym dostępem do transportu publicznego i rozbudowanych usług. – mówi Waldemar Lesiak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

Obecnie Echo Investment w Warszawie przygotowuje do realizacji dwie inwestycje biurowe: 155-metrowy biurowiec w centrum stolicy przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej o powierzchni 50 000 mkw. i nowoczesny kompleks biurowy przy ul. Konstruktorskiej o powierzchni 34 000 mkw.