W ubiegły piątek, 10 stycznia otworzyły się kolejne trzy sklepy sieci Dyskont Czerwona Torebka – w Szczecinie, Nowym Sączu i Gorzowie Wlkp. Od połowy grudnia Czerwona Torebka ruszyła z projektem konkurencyjnym dla Biedronki, czy Lidla.

Pierwszy w województwie zachodniopomorskim Dyskont będzie zlokalizowany na terenie galerii Marcredo Center mieszczącej się przy ulicy Struga 31. Dyskont Czerwona Torebka w Nowym Sączu znajduje się przy ulicy Gorzkowskiej 13, zaś w Gorzowie Wielkopolskim zlokalizowany przy ulicy Myśliborskiej 19 w Gorzowie Wielkopolskim.

Pierwsze dyskonty pod znakiem Czerwonej Torebki ruszyły w połowie grudnia w Gdańsku, Działdowie i Bydgoszczy. Kolejne dwa pod koniec 2013 roku w Bytomiu i Białymstoku. Dyskont Czerwona Torebka od podobnych formatów obecnych na rynku odróżnia oferta.

- W naszych sklepach będą dostępne jedynie produkty rozpoznawalnych marek w hurtowych cenach. Nie wprowadzamy marki własnej. Będziemy oferować mniej grup produktowych, ale będą one bardziej pogłębione. Klient będzie miał zatem większy wybór produktów w każdej oferowanej przez nas kategorii  – informuje Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka.

Dyskonty będą powstawać w całej Polsce, w miejscach o dużym potencjale handlowym – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Sklepy będą lokalizowane w galeriach handlowych oraz w obiektach najmowanych na podstawie wieloletnich umów najmu.

- Projekt jest kontynuacją dotychczasowych doświadczeń spółki. Chcemy wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu. Przejęcie największego sklepu internetowego Merlin.pl oraz sieci sklepów Małpka Express pozwoli nam na zajęcie znaczącej pozycji w segmentach e-commerce i convenience, a rozwój własnego formatu handlowego również w segmencie dyskontów – wyjaśnia Paweł Ciszek.