Jeden z czołowy polski producentów płytek ceramicznych oraz dekoracji ceramicznych  Firma Ceramika Paradyż Sp. z o.o. uzyskała kolejne - już szóste - zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 

Na terenie Podstrefy Tomaszów Mazowiecki, producent płytek planuje utworzyć nowoczesne Centrum Handlowo-Logistyczne i Wsparcia Sprzedaży z magazynem wysokiego składowania oraz systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych. 

W związku z nowym przedsięwzięciem firma zamierza ponieść wydatki inwestycji w wysokości co najmniej 50 mln zł oraz stworzyć min. 15 nowych miejsc pracy. Do tej pory na terenie ŁSSE firma zainwestowała już 480 mln zł, głównie w rozbudowę i modernizację swoich zakładów produkcyjnych. 

Jednym z głównych czynników stanowiącym o wyborze miejsca na nowe centrum logistyczne była bardzo dobra lokalizacja. Teren leży w centrum Polski, na skrzyżowaniu głównych tras komunikacyjnych, dzięki czemu posiada jedną z najlepszych w kraju  lokalizacji logistycznych. 

Pierwszy etap budowy ma zostać zrealizowany w ciągu 18 miesięcy, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na wrzesień 2020 roku. Nowa inwestycja umożliwi kompleksowy dostęp do całego wachlarza produktów firmy, usług i rozwiązań, przy równoczesnym utrzymaniu wysokich standardów obsługi.