Dobiega końca budowa drugiego obiektu biurowo-usługowego klasy A, realizowanego w ramach kompleksu Bronowice Business Center. Nowy budynek zaoferuje najemcom 12 600 mkw. przestrzeni, a w całym kompleksie powierzchnia wynajmowalna wyniesie 26 000 mkw. Inwestorem jest firma MIX Biura.

Budynek powstający przy ul. Jasnogórskiej 9 certyfikowany będzie w systemie BREEAM z oceną Very Good. Składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych. Typowa kondygnacja mieści 2 550 mkw. powierzchni w układzie open space, z dowolną możliwością aranżacji, oraz dwa niezależne trzony komunikacyjne z windami wyposażonymi w system odzyskiwania energii w trakcie hamowania. Wśród udogodnień dla przyszłych najemców znajdą się m.in. sala konferencyjna, parking z 265 stanowiskami, w tym 250 w podziemnym garażu, a także parking dla rowerów oraz zaplecze z szatniami i prysznicami. - W budynku wdrożyliśmy nowoczesne zastosowania w dziedzinie estetyki i funkcjonalności, jak  również w zakresie wyposażenia technicznego oraz instalacji. Dodatkowym atutem inwestycji są  rozwiązania ekologiczne, spełniające wymagania certyfikacji BREEAM – mówi Adam Pietrzyk, Prezes Zarządu MIX Biura. - Niedawno odsłoniliśmy frontową elewację o łącznej powierzchni przeszkleń 3500 mkw.. W lipcu planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie.

Przestrzeń dla 2 600 pracowników

Bronowice Business Center to zespół trzech budynków biurowo-usługowych klasy A. W pierwszym etapie, oddanym do użytku w styczniu 2012 roku, powstał obiekt o powierzchni 8400 mkw. Wśród najemców znajdują się m.in. Tauron Dystrybucja oraz Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. Domknięciem inwestycji będzie biurowiec o powierzchni 5000 mkw. którego ukończenie planowane jest na koniec 2018 roku. Biorąc pod uwagę powierzchnię użytkową wszystkich trzech obiektów, w Bronowice Business Center pracę może znaleźć około 2 600 osób.  

Powstający kompleks biurowy zlokalizowany jest w północno-zachodniej części Krakowa, w pobliżu Ronda Ofiar Katynia. W trakcie przebudowy skrzyżowania, zakończonej w 2011 roku, powstało 3-poziomowe skrzyżowanie, które znacznie usprawniło transport w okolicy. Lokalizacja zapewnia dogodny wyjazd na obwodnicę Krakowa, autostradę A4, drogę ekspresową S7 oraz dojazd na lotnisko w Balicach. Okolica dynamicznie rozwija się pod względem biurowo-usługowo-handlowym. W sąsiedztwie Bronowice Business Center znajdują się m.in. Euromarket Office Center, Instytut Fizyki Jądrowej PAN czy Galeria Bronowice.