Warszawski biurowiec Warsaw Financial Center sprzedany

  • 9 grudnia 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Warsaw Financial Center

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, kontynuuje zapowiadaną wcześniej ekspansję w Warszawie. Do portfolio grupy dołączył właśnie prestiżowy budynek biurowy Warsaw Financial Center.

32-piętrowy Warsaw Financial Center, położony w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Ma 144 metry wysokości i jest jednym z pierwszych i najbardziej prestiżowych wysokościowców w mieście. W 2014 roku zyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Aktualnie, WFC jest niemal w całości wynajęte, a portfolio najemców obejmuje polskie i międzynarodowe firmy z branży finansowej i FMCG, kancelarie prawne i banki, w tym m.in.: Google Poland, Bloomberg, czy Kompania Piwowarska.

– Jesteśmy zadowoleni z jakości naszych akwizycji w Warszawie. Zgodnie z planem, do końca pierwszego kwartału 2020 roku, zamierzamy zainwestować w stolicy Polski ponad 800 milionów euro. – mówi Martin Nemecek, CEO CPIPG. Pozwala nam na to nasza stabilna sytuacja finansowa i dostęp do atrakcyjnego finansowania. – dodaje Nemecek.

– Po przejęciu WFC, przeprowadziliśmy gruntowną modernizację hallu wejściowego i powierzchni na parterze budynku, a także pracowaliśmy nad wysokim poziomem najmu, który w tej chwili wynosi 99 procent. WFC jest dzisiaj prestiżową, wysokiej jakości nieruchomością, którą wyróżnia nowoczesny design i wiele pro-ekologicznych rozwiązań. – komentuje Matt Lunt, Executive Director, Portfolio and Asset Management w Tristan Capital Partners.

Zakup WFC to trzecia (po Equator IV i Eurocentrum), z zapowiadanych w październiku akwizycji CPIPG w Polsce. Po ostatnich zakupach, udział nieruchomości z zielonymi certyfikatami w portfelu CPIPG wzrósł z 8% do 16% (dane odnoszą się do GLA).

– Zakup zielonych nieruchomości to priorytet w strategii rozwoju CPIPG w regionie. – mówi Tomas Salajka, Head of Asset Management and Acquisitions w CPIPG. – Wierzymy w stabilną wartość certyfikowanych budynków i rosnące zainteresowanie najemców tego rodzaju lokalizacjami. – dodaje Salejka.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów