Trójmiejski rynek nieruchomości inwestycyjnych

  • 16 marca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Gdynie (fot. pixabay.com)

Rozwój ośrodków biznesowych i akademickich, w połączeniu z wysoką jakością życia sprawiły, że Gdańsk, Gdynia i Sopot to doskonałe lokalizacje do inwestowania, zwłaszcza w rynek nieruchomości. Szczególnie duży potencjał można dostrzec w Gdyni. 

Rynek dynamicznie się rozwija,  a liczba mieszkań i apartamentów oddanych do użytku rośnie w Polsce w rekordowym tempie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w okresie styczeń-grudzień 2019 roku oddano do użytkowania 207,2 tys. mieszkań, o 12% więcej w porównaniu z rokiem 2018. Wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia budowy 268,5 tys. mieszkań, co oznacza wzrost o 4,4% w stosunku do roku poprzedniego. Rozpoczęto budowę 237,3 tys. mieszkań.

Korzystne położenie geograficzne i dostępność transportowa z intensywnie rozbudowywaną infrastrukturą to nie jedyne zalety regionu. To również zróżnicowana gospodarka, oparta na tradycyjnych gałęziach takich jak przemysł stoczniowy, rafineryjny i budowlany. Rozwijają  się branże związane z nowymi technologiami, elektroniką czy IT.  Również dobrze funkcjonujące lotnisko, świetna lokalizacja, czyste środowisko to niektóre walory, które przyciągają do Trójmiasta świat wielkiego biznesu.

W Gdańsku i Gdyni  powstają oraz rozbudowują się regionalne centra produkcyjne, ośrodki badań i rozwoju, a także siedziby międzynarodowych firm. Coraz więcej globalnych korporacji otwiera swoje przedstawicielstwa właśnie w tym regionie Polski. Już w 2014 roku swoje centrum otworzył koncern PwC – jedna z największych firm doradczych na świecie wybrała Gdańsk na czwartą tego typu inwestycję po Stanach Zjednoczonych, Irlandii Północnej i Indiach. W raporcie ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) uznano Trójmiasto za lidera w kategorii „Jakość życia” i „Dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej”, co warto dodać, w okresie od I kwartału 2016 do I kwartału 2019 Trójmiasto odnotowało wzrost zatrudnienia w centrach usług o 56 proc., co jest najlepszym wynikiem w kraju. Liczba osób zatrudnionych w tym sektorze przekroczyła tu 25,5 tys. osób. Trójmiasto stało się miejscem pierwszego wyboru dla firm szukających dużych ośrodków biznesowych. To z kolei wpływa na rynek nieruchomości inwestycyjnych. Obserwujemy rosnący trend na wynajem korporacyjny, gdzie mieszkania są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, dopasowane do potrzeb przedsiębiorców i komfortowo wyposażone.

Rentowne inwestycje w Trójmieście

Inwestować należy z głową i przed podjęciem decyzji należy przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, by ulokować kapitał w nieruchomościach, które przyniosą nam największe zyski.  

– Obserwując  trójmiejski rynek nieruchomości mieszkaniowych, nie mam wątpliwości, co potwierdzają również analizy, iż bardziej opłacalny dla inwestorów jest obecnie  wynajem korporacyjny niż wynajem krótkoterminowy. Dlaczego? Wynajem krótkoterminowy wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela, ponadto podlega sezonowości. Dodatkowo na trójmiejskim rynku występuje duża konkurencja w postaci licznych hoteli, których jest obecnie ponad 81 w zróżnicowanych standardach. W przypadku wynajmu korporacyjnego mamy pewny zysk, oszczędzamy czas oraz pieniądze, a wszelkie formalności przejmuje za nas zewnętrzna firma. Wynajem apartamentu dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla inwestora przez kilka lat. Jest to obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości inwestycyjnych w standardzie premium. – mówi Agata Karolina Lasota dyrektor zarządzająca LBC INVEST.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów