W wyniku kwietniowej aktualizacji e-przewodnik ppp wzbogacił się o kilkanaście nowych pozycji i zawiera już 234 linki pogrupowane w 43 kategoriach. Katalog jest narzędziem umożliwiającym łatwy i szybki dostęp do bezpłatnych materiałów i publikacji dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego.

Nowe dokumenty ujęte w e-przewodniku związane są przede wszystkim z przygotowywaniem projektów ppp w obszarze gospodarki odpadami. Wśród publikacji, do których załączone zostały elektroniczne przekierowania, znaleźć można opis zasad wynagradzania partnera prywatnego (w okresie rozruchu i eksploatacji oraz wpływ na nie dotacji UE), uwarunkowania podatkowe (konsekwencje podatkowe dla podmiotu publicznego i prywatnego w zakresie podatku CIT i VAT), kwestie dotyczące długu publicznego (w tym zasady jego kwalifikacji), a także  odniesienia do analiz i alokacji ryzyk w inwestycjach spalarniowych.

Dodatkowo wśród nowych odnośników znalazł się m.in. wzór umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym dla projektów hybrydowych realizowanych w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, wymagany przez instytucję zarządzającą tym programem (hasło: umowa ppp). Wzór ten dotyczy projektów szerokopasmowego dostępu do internetu, które stanowią największą grupę wśród projektów unijnych, wykorzystujących formułę partnerstwa publiczno-prywatnego. Opisuje on m.in. wkład własny podmiotu publicznego i prywatnego, prawa i obowiązki stron, czy też sposób wykorzystania infrastruktury telekomunikacyjnej przez operatora infrastruktury. Dokument odnosi się również do wynagrodzenia operatora infrastruktury na rzecz województwa, środków kontrolnych i sprawozdawczości, ochrony poufności, rozwiązania umowy oraz  rozstrzygania sporów.