Krakowski Park Technologiczny wydał dwa kolejne zezwolenia - tym razem dla polskich inwestorów.Otrzymały je firmy PROTECH oraz Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków. To już 125. oraz 126. zezwolenie wydane przez KPT od początku istnienia spółki. 

PROTECH to firma działająca w branży metalowej. Produkuje m.in. stalowe spawane kotły grzewcze oraz metalowe elementy zabudowy samochodów ciężarowych. Firma prowadzi także szeroki zakres prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Aktywnie współpracuje na tym polu z instytutami naukowo-badawczymi oraz uczelniami. Za jeden ze zgłoszonych w ubiegłym roku wynalazków do opatentowania, wspólnie z PIMR Poznań, PROTECH otrzymał kilka nagród i wyróżnień.

Firma, dla której jest to już drugie zezwolenie w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, swoją inwestycję realizować będzie w podstrefie Zator. PROTECH zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości  13 mln zł netto, a także zwiększyć zatrudnienie na terenie strefy do 60 pracowników.

Przedmiotem inwestycji Krakowskich Zakładów Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków będzie natomiast budowa nowego zakładu produkcyjno-magazynowego, wraz z częścią biurową, na terenie podstrefy Niepołomice.  Nowy zakład spółki oparty będzie o innowacyjne rozwiązania i najnowocześniejsze technologie. Trefl zainwestuje na terenie strefy 11 mln zł, a zatrudnienie w zakładzie spółki znajdzie w sumie ponad 80 osób.

Trefl jest laureatem kilku prestiżowych wyróżnień, m.in. Gazeli Biznesu dla najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm oraz Diamentów Forbesa dla firmy, która najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 13 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Firmy zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 297 mln złotych,  także zobowiązały się zatrudnić 713 nowych pracowników.