Na krakowskich gruntach inwestycyjnych powstanie 1370 mieszkań

  • 7 marca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Dom Development S.A. kupił 100% udziałów w spółkach mieszkaniowych z Grupy BUMA. Łączna wartość transakcji to 209,5 mln zł. Składają się na nią zakup udziałów w spółkach Grupy BUMA za kwotę 151,4 mln zł oraz 58,1 mln zł z tytułu przejęcia pożyczek udzielonych przez sprzedającego nabytym spółkom. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Dom Development S.A.

W skład aktywów spółek będących przedmiotem transakcji wchodzą grunty inwestycyjne na terenie Krakowa o potencjale wybudowania 1 370 lokali, projekty w budowie z 224 lokalami oraz 51,5 mln zł gotówki, przy zadłużeniu z tytułu kredytów bankowych na poziomie 1,9 mln zł. W ramach transakcji, Dom Construction Sp. z o.o., podmiot w 100% zależny od Dom Development i będący generalnym wykonawcą inwestycji realizowanych przez Grupę w Warszawie i Wrocławiu, nabył 100% udziałów w Buma Contractor 1 sp. z o.o.

Dzięki transakcji Dom Development umacnia swoją pozycję w Krakowie, gdzie prowadzi działalność od przejęcia w lipcu 2021 r. kontrolnego pakietu Sento S.A. Z uwzględnieniem spółek mieszkaniowych BUMA, bank ziemi Grupy Dom Development w Krakowie ma potencjał budowy 2 097 lokali.

Kraków to czwarty rynek działalności Grupy Dom Development, po Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. To drugi po Warszawie największy rynek mieszkaniowy w Polsce o dużym potencjale konsolidacji, na którym w 2021 roku sprzedano ponad 11,2 tys. mieszkań.

– Kraków to ważne centrum biznesowe, o silnym rynku pracy, z wysokimi wynagrodzeniami. Jednocześnie to ważne centrum akademickie i popularna destynacja turystyczna dla podróżujących z Polski i z zagranicy. Przejmując udziały w spółkach mieszkaniowych z Grupy BUMA skokowo umacniamy naszą pozycję w Krakowie, zyskując nie tylko 224 lokale w budowie ale i bank ziemi pozwalający na budowę 1 370 lokali. W połączeniu z potencjałem nabytego w 2021 roku Sento S.A. oznacza to trzecią pozycję na krakowskim rynku - łączna sprzedaż obu firm w 2021 roku wyniosła ponad 500 mieszkań. To świetny punkt startu do dalszego rozwoju i umacniania pozycji rynkowej w tym mieście. Co szczególnie ważne, dzięki kadrze zarządzającej i zespołom firm włączonych do Grupy Dom Development zyskujemy partnerów doskonale znających lokalny rynek i uwarunkowania. – skomentował Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

– Cieszy nas fakt wejścia w skład Grupy Kapitałowej Dom Development, która jest czołowym deweloperem w Polsce. Jestem przekonany, że łącząc siły, możemy wzmocnić pozycję na krakowskim rynku i zaoferować klientom szerszą i bardziej atrakcyjną ofertę. Wejście w skład Grupy Dom Development to także zwiększone możliwości zakupu gruntów, a tym samym większy potencjał podażowy a także dostęp do know how lidera rynku. – powiedział Grzegorz Dworecki, Prezes Zarządu BUMA Management Sp. z o.o.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów