Skanska sfinalizowała zakup działki inwestycyjnej w Krakowie

  • 20 maja 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Skanska kupiła działkę inwestycyjną w Krakowie. Na gruncie o powierzchni 7145  mkw. deweloper planuje realizację projektu z segmentu PRS. Sprzedającym byli lokalni prywatni przedsiębiorcy. Za przygotowanie i prowadzenie procesu transakcyjnego odpowiadał zespół agencji doradczej Immo lab. 

Zakupiony przez Skanska grunt znajduje się przy ul. Przybyszewskiego, w doskonale skomunikowanym z centrum miasta miejscu, a jednocześnie blisko zielonych terenów rekreacyjnych, między innymi Parku Decjusza, czy Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, gdzie mieści się krakowski ogród zoologiczny. Potencjał inwestycyjny terenu pozwala na realizację ok. 20 000 mkw. GLA powierzchni.

– Tak doskonale zlokalizowane grunty pod projekty mieszkań na wynajem, jak ten przy ulicy Przybyszewskiego, są aktualnie bardzo poszukiwane, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kurczące się banki ziemi, które zaostrzają i tak wysoką konkurencję o grunty inwestycyjne. – mówi Daniel Puchalski, Partner Zarządzający w Immo lab.

Sfinalizowana przez immo lab sprzedaż gruntu potwierdza ogromne zainteresowanie deweloperów przede wszystkim segmentem mieszkań na wynajem. Jest to jednocześnie już trzecia tego typu transakcja, którą firma przeprowadziła na krakowskim rynku. W listopadzie ubiegłego roku zespół agencji immo lab był odpowiedzialny za sprzedaż dwóch działek przy ul. Cystersów.

– Zrealizowane dotąd inwestycje na polskim rynku PRS to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Coraz wyższa inflacja, rosnące stopy procentowe i koszty życia zniechęcają Polaków do zaciągania wieloletnich zobowiązań finansowych. W tej sytuacji wielu z nas zaczyna dostrzegać zalety wynajmu mieszkań, a to naturalnie przekłada się na zainteresowanie ofertą inwestorów z sektora PRS. Bardzo duży popyt na grunty pod tego typu inwestycje obserwujemy w tym momencie nie tylko w Krakowie, ale też Trójmieście czy Wrocławiu i oczywiście w Warszawie. – tłumaczy Daniel Puchalski.

Obecnie średnie stawki za działkę pod zabudowę mieszkaniową w centrum Warszawy wynoszą około 3500 PLN – 7000 PLN za metr kwadratowy. W pozostałych dzielnicach cena 1 mkw.  waha się od 1800 do 3000 PLN, a w miastach regionalnych średnio od 600 do 2500 PLN, choć w zależności od skali projektu i jego lokalizacji (np. niektóre dzielnice Krakowa) za metr kwadratowy PUMu (powierzchni użytkowo mieszkaniowej) można zapłacić nawet około 4500 PLN.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów