KPT: Nowa decyzja o wsparciu dla brytyjskiej firmy

  • 6 kwietnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Krakowski Park Technologiczny (fot. Wikipedia)

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał 61. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją Bell Integration sp. z o.o., brytyjska firma informatyczna.

– Puls gospodarczy wyraźnie zwolnił. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wydać decyzję o wsparciu w czasie kryzysu epidemicznego. W dodatku  zagranicznej firmie, która zdecydowała się na inwestycję w Krakowie. To budzi optymizm, że przedsiębiorcy nadal myślą o rozwijaniu swoich produktów i usług. W tej chwili pracujemy z kilkoma firmami produkcyjnymi, które już złożyły wnioski o pomoc w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nasze rozmowy z przedsiębiorcami działającymi w sse/PSI wskazują, że większość firm działa – przy zaostrzonych rygorach higienicznych – normalnie. Produkcja trwa i mamy nadzieję, że się nie załamie, a przygotowana przez rząd tarcza antykryzysowa pomoże złagodzić zbliżający się kryzys gospodarczy. – komentuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT.

W Krakowie powstanie nowe centrum usług dla biznesu, którego celem będzie zapewnienie elastycznego, innowacyjnego i kreatywnego sposobu na oferowanie klientom z branży IT tzw. „modelu jednego dostawcy”. Spółka będzie działała jako pośrednik pomiędzy klientami i dostawcami zewnętrznymi, przejmując odpowiedzialność za realizację procesów zakupowych w obszarze IT.  

W ramach projektu powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy. Firma zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 9 494 000,00 zł.

W I kwartale 2020 roku KPT wydał 6 decyzji o wsparciu. Łączne nakłady inwestycyjne to ponad 106 000 000 zł, a przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 429 nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów