Krakowski Podium Park zmienił właściciela

  • 23 grudnia 2019
  • TerenyInwestycyjne.info

Podium Park Kraków

Globalworth sfinalizował zakup krakowskiego Podium Park, jednego z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów biurowych w Polsce.

Transakcja zakupu Podium Park o wartości całkowitej około 134 mln euro to już piąta akwizycja Globalworth w Polsce w tym roku. Podium Park to zespół trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 55 000 mkw., który jako jeden z nielicznych projektów w Polsce posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie – Outstanding. Deweloperem jest firma Podium Investment.

Pierwszy etap Podium Park został oddany do użytkowania w 2018 roku. W budowie znajdują się dwa pozostałe budynki, a zakończenie prac zaplanowano odpowiednio - na IV kwartał 2020 roku i IV kwartał 2021 roku. Cały projekt już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, a zwłaszcza firm reprezentujących branżę IT oraz fintech. Swoje biuro w pierwszym budynku stworzył jeden z liderów fintech - brytyjski Revolut (ponad 5 300 mkw.). Do drugiego budynku w przyszłym roku wprowadzi się firma z branży IT – Ailleron, która zajmie blisko 9 000 mkw. Finalizowane są kolejne umowy z renomowanymi najemcami.

– Włączenie Podium Park do naszego portfolio jest kolejnym przykładem akwizycji polegającej na zakupie atrakcyjnego i nowoczesnego projektu znajdującego się częściowo w budowie. To również kolejna okazja do bliskiej współpracy Globalworth z firmami deweloperskimi. Rozważając zakup inwestycji w trakcie jej realizacji - czy to w Warszawie czy w miastach regionalnych - zawsze oceniamy jej potencjał pod kątem możliwości rozwoju społeczności najemców, lokalizacji budynków, ich jakości oraz rozwiązań ekologicznych. Podium Park nie tylko spełnia te wymogi, ale jest prawdziwym liderem nowoczesnych rozwiązań skupiających się na trosce o środowisko naturalne i komfort pracowników. Transakcja z Podium Investment stanowi bardzo mocne zakończenie roku dla Globalworth. W 2019 roku kupiliśmy oraz zabezpieczyliśmy umową przedwstępną pięć projektów biurowych o łącznej wartości docelowej około 590 mln euro po zakończeniu toczących się procesów budowlanych. – mówi Łukasz Duczkowski, Dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth w Polsce.

– W przypadku Podium Park od początku zależało nam, aby nasz projekt był nie tylko komfortowym i przyjaznym miejscem do pracy, ale także biurowcem, który będzie wyznaczał standardy w zakresie troski o środowisko naturalne. Podium otrzymało dwa certyfikaty BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding, zarówno na etapie Interim, jak również na etapie Fully Fitted. To prawdziwa rzadkość na polskim rynku biurowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Podium Park zyskał zainteresowanie Globalworth i trafia do portfela największego inwestora biurowego w kraju. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości naszego projektu i jego potencjałuW przypadku Podium Park od początku zależało nam, aby nasz projekt był nie tylko komfortowym i przyjaznym miejscem do pracy, ale także biurowcem, który będzie wyznaczał standardy w zakresie troski o środowisko naturalne. Podium otrzymało dwa certyfikaty BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding, zarówno na etapie Design Stage, jak również na etapie Post Construction. To prawdziwa rzadkość na polskim rynku biurowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Podium Park zyskał zainteresowanie Globalworth i trafia do portfela największego inwestora biurowego w kraju. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości naszego projektu i jego potencjału. – mówi Wojciech Dobrzański, Prezes Zarządu Podium Investment.

W procesie sprzedaży Globalworth doradzali Avison Young i KPMG, podczas gdy Podium Investment korzystał ze wsparcia BNP Paribas. Od strony prawnej przy transakcji doradcami byli: GT dla kupującego oraz Dentons i Kancelaria Adwokacka Marcin Imiołek dla sprzedającego.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów