Spółka Echo Investment podpisała umowy przedwstępne dotyczące sprzedaży centrów handlowych Echo w Radomiu, Tarnowie i Piotrkowie Trybunalskim.

Nowym właścicielem obiektów zostanie spółka London & Cambridge Properties Ltd z siedzibą w Londynie, która w transakcji była reprezentowana przez firmę Savills. Przedwstępne warunkowe umowy sprzedaży strony zawarły 20 grudnia 2012 roku.

Łączna wartość trzech umów wynosi około 67 mln euro. Uzyskane środki spółka Echo Investment przeznaczy na rozwój i realizację planowanych inwestycji.

- Echo Investment w swoim portfelu posiada wiele atrakcyjnych nieruchomości, dzięki temu jest w stanie pozyskać tak wiarygodnych i renomowanych partnerów jak London & Cambridge Properties. W najbliższym czasie spodziewamy sie sprawnego sfinalizowania tych umów sprzedaży. Mamy nadzieję, że to początek długiej i pomyślnej współpracy z naszym nowym partnerem. - mówi Adrian Karczewicz, odpowiedzialny za transakcje ze strony Echo Investment.

Centrum Handlowe Echo w Radomiu znajduje się przy ul. Żółkiewskiego i dysponuje powierzchnią handlową 19 500 mkw. CH Echo w Tarnowie zlokalizowane przy ul. Błonie dysponuje 20 200 mkw. CH ECHO w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Sikorskiego oferuje 17 400 mkw. powierzchni handlowej.