Około 300 miejsc pracy zamierza utworzyć firma z branży drzewnej, która planuje wybudowanie zakładu produkcyjnego na Wośnikach w Radomiu.

Inwestor jest zainteresowany terenem o powierzchni 10 hektarów. – Połowa tego terenu już kilka lat temu została sprzedana Agencji Rozwoju Przemysłu. Pozostała część wciąż należała do miasta. Aby ułatwić firmie proces inwestycyjny, w ostatnich dniach sprzedaliśmy ARP naszą 5-hektrową działkę. Dzięki czemu Agencja będzie mogła zaoferować inwestorowi cały potrzebny mu teren – tłumaczy wiceprezydent Roadomia Jerzy Zawodnik.

W ciągu kilku ostatnich lat na zainwestowanie w strefie przemysłowej na Wośnikach zdecydowało się ponad 30 firm zatrudniających łącznie ponad 1300 osób.

– Bardzo się cieszę z coraz większego zainteresowania inwestorów Radomiem. Wyzwanie jakie teraz stoi przed nami to przygotowanie kolejnych terenów inwestycyjnych, bo te na Wośnikach są już praktycznie w całości zagospodarowane. Teraz chcemy uzbroić 40-hektarowy teren na Wólce Klwateckiej. W projekcie przyszłorocznego budżetu zapisaliśmy już pierwsze pieniądze na ten cel. Jestem przekonany, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie tam nowa dzielnica przemysłowa i wiele dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.