8 października w Sieradzu zostało otwarte centrum logistyczne Biedronki. Uczestniczący w otwarciu Alexandre Soares dos Santos, prezes Grupy JMD podkreślił, że dzień jest specjalny dla firmy, bo bierze udział w otwarciu zarówno nowego centrum, jak i 2000 sklepu Biedronki w Polsce.

- Może być pan pewny panie prezydencie, że jesteśmy bardzo dobrym pracodawcą – zapewnił gospodarza miasta Jacka Walczaka.

- Ta inwestycja to miejsca pracy, wpływy z podatków i co najważniejsze daje pewne perspektywy, że miastem zainteresują się inni. Liczę, że taka marka jak Biedronka przyciągnie pozostałe sieci.  – podsumował podczas otwarcia obiektu prezydent Jacek Walczak.

Centrum Dystrybucyjne Biedronki powstało na terenie zakupionym przez firmę Jeronimo Martins Dystrybucja.  Nowy obiekt funkcjonuje na terenie 11,6 ha, z czego jego powierzchnia magazynowa wynosi 28,5 tys. mkw. a wraz z biurem ponad 30 tys. mkw. Nowy obiekt ma obsługiwać 170 sklepów w promieniu 90 kilometrów. Centrum dysponuje 44 ciężarówkami, choć zaopatrzeniem docelowo ma się zajmować 130 samochodów.