Segro przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej z firmą Sonoco w Polsce. Kontrakt obejmujący łącznie 23 700 mkw. powierzchni w Tulipan Park Stryków podpisano z końcem sierpnia.

Sonoco Products Company, amerykański, globalny dostawca różnorodnych opakowań konsumenckich, produktów przemysłowych i opakowań ochronnych, do Tulipan Park Stryków wprowadził się w 2008 roku. Firma zajmuje powierzchnię dostosowaną do jej indywidualnych wymagań, obejmującą 21 600 mkw. magazynu przeznaczonego na kompletację oraz 2 100 mkw. biur. W sierpniu tego roku firma zdecydowała się pozostać w Tulipan Park Stryków i nadal prowadzić stąd działalność dystrybucyjno-logistyczną.

- Jesteśmy zadowoleni z faktu, że firma Sonoco, zdecydowała się przedłużyć umowę najmu w Tulipan Park Stryków. To dowód na to, że oferta Segro cieszy się zainteresowaniem klientów, a usytuowanie w jednym z najbardziej dynamicznych regionów w Polsce sprzyja rozwojowi firmy. Cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z Sonoco. - skomentował przedłużenie umowy Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu Segro.

Inwestycja Tulipan Park Stryków położona jest w jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarczych Polski, bezpośrednio przy autostradzie A2, w pobliżu planowanego węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Park jest największym centrum logistycznym SEGRO w Europie Centralnej. Docelowo obiekt zaoferuje 400 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej, z czego zrealizowano już ponad 180 000 mkw. Tulipan Park Stryków, położony jest także częściowo na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.