Firma SEGRO kupiła działkę przemysłowa o powierzchni 16 ha

  • 26 listopada 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Wizualizacja terenu inwestycyjnego SEGRO w Warszawie (fot. materiał prasowy)

Firma SEGRO kupiła działkę przemysłową pod budowę nowego parku w granicach Warszawy. Teren o wielkości 16 ha pozwoli docelowo na budowę magazynów o powierzchni aż 70 tys. mkw.

Działka o ogromnym potencjale inwestycyjnym znajduje się w doskonałej lokalizacji na warszawskich Bielanach – z dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta oraz w bliskiej odległości od linii metra. Położenie jest kluczowe dla potencjalnych klientów, którzy mogą rozwijać swoje przedsięwzięcia na tym obszarze. To także bardzo dogodna lokalizacja dla przyszłych pracowników, a inwestycja daje perspektywę na stworzenie miejsc pracy w części miasta, która jest obecnie głównie dzielnicą mieszkaniową.

Zakupiony przez SEGRO grunt jest kolejną inwestycją w sąsiedztwie terenów przemysłowych i realizuje cele polityki firmy zawarte w programie Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z filarów jest wspieranie niskoemisyjnego rozwoju. Inwestycja na terenie poprzemysłowym pozwala na zmniejszanie ingerencji w środowisko naturalne przez ponowne zagospodarowanie wcześniej wykorzystywanego obszaru. Ponadto, SEGRO w swoich inwestycjach korzysta z certyfikowanych materiałów budowlanych i usług lokalnych dostawców, a docelowo budynki zostaną certyfikowane BREEAM na poziomie minimum Excellent. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ograniczać emisję CO2. Z kolei wykorzystywanie technologii BIM na etapie planowania budynków pozwala poprawić efektywność operacyjną magazynów. Jest to coraz ważniejszy obszar dla klienów, ponieważ pozwala im zmniejszyć własne emisje, i co za tym idzie koszty użytkowania.

SEGRO planuje zrealizować na zakupionym terenie ok. 70 tys. mkw. nowoczesnych, miejskich powierzchni produkcyjno-magazynowych. Inwestycja pozwala stworzyć także nowoczesne powierzchnie przeznaczone na działalność centrów danych. Grupa SEGRO posiada doświadczenie w tym zakresie – w najstarszym parku w Slough w Wielkiej Brytanii funkcjonuje 29 budynków o łącznej powierzchni 210 tys. m kw. przeznaczonych pod data center. Kolejne dwa obiekty liczące 36 tys. mkw. są w budowie.

– Nasz najnowszy zakup to kolejny krok w kierunku rozwoju SEGRO na magazynowej mapie Warszawy. Teren o imponującej powierzchni daje możliwość realizacji projektów o różnym charakterze. Na tym obszarze mogą powstać magazyny miejskie, jak również nowoczesne centra danych. Planowany potencjał obiektów to 70 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Dzięki doskonałemu położeniu i bliskości centrum Warszawy, stworzymy miejsce sprzyjające innowacyjnym rozwiązaniom logistycznym oraz komfortowemu środowisku pracy
– mówi Bartosz Michalski, Director, Technical Development, Central Europe, SEGRO.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów