Już w ten weekend oficjalnie otwarte zostanie nowe miejsce w Warszawie! Plac Europejski to zupełnie nowa miejska przestrzeń wypełniona fontannami, zielenią i miejscem dla kultury i sztuki. Otwarcie już 14 maja w Noc Muzeów. Atrakcje ruszają o 21:00. Firma Ghelamco – inicjator projektu i deweloper Warsaw Spire, zaprasza na inauguracyjną wystawę w pasażu sztuki Art Walk, odsłonięcie 2 wielkich murali światowej sławy artystów, teatr uliczny oraz pokazy fontann i spektakularnych mappingów. Dla pierwszych gości placu Europejskiego deweloper przewidział prezenty – kawę i kubki z hasłem Kocham Warszawę.

Plac Europejski to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. Jest dwukrotnie większy od placu Zamkowego, powstał u stóp największej i najwyższej inwestycji biurowej w kraju – Warsaw Spire. To pierwszy tej skali miejski plac w stolicy, spójnie zaprojektowany i zrealizowany przez dewelopera na prywatnej działce, który będzie oddany do dyspozycji wszystkich mieszkańców miasta. Plac Europejski będzie znakomitym adresem na chwilę relaksu, biznesowy lunch czy spotkanie z rodziną i przyjaciółmi w wypełnionym zieleniom i fontannami centrum Warszawy.

Plac Europejski oficjalnie otwiera się dla mieszkańców Warszawy w Noc Muzeów 14 maja o godzinie 21.00. Inwestor, firma Ghelamco, zaplanowała moc atrakcji:
 

  • Na elewacji kamienic przy ul. Grzybowskiej, od strony placu Europejskiego, odsłonięte zostaną murale autorstwa znakomitych artystów – Rafała Olbińskiego i Francois Schuiten'a
  • W pasażu wystawowym Art Walk otwarta zostanie wystawa Man/Body/Process, którą przygotowali młodzi twórcy z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
  • O godzinie 21:30 spektakl plenerowy teatru improwizowanego Klancyk
  • Od 21:00, co pół godziny wyświetlany będzie mapping „Warsaw Spire”
  • Dla pierwszych gości prezent: kawa w kubku z napisem „Kocham Warszawę”.
  • A poza tym: muzyka, fotobudka, podświetlane fontanny, balony Kocham Warszawę i miła atmosfera gwarantowana.

ZOBACZ GALERIĘ >>>