Warsaw Spire, największy kompleks biurowy powstający aktualnie w Europie, otrzymał finansowanie bankowe w wysokości blisko 904 mln zł. Firmie Ghelamco kredytu udzieliły cztery banki: Bank PKO S.A., Bank Zachodni WBK, PKO  Bank Polski oraz BRE Bank. 

Realizacja biurowego kompleksu Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 r. i dotychczas spółka prowadziła inwestycję  bez finansowania bankowego. Aktualnie finalizowane są już prace związane z konstrukcją budynku B – jednego z trzech budynków wchodzących w skład inwestycji. Środki pozyskane z finansowania bankowego zostaną przeznaczone na realizację kolejnych faz inwestycji.

- Warsaw Spire jest obiektem wyjątkowym w skali Warszawy oraz całej Europy – jesteśmy dumni z przyznania finansowania dla naszej inwestycji, szczególnie w obecnej sytuacji makroekonomicznej, która znacząco wpłynęła na politykę banków w zakresie kredytowania inwestycji komercyjnych. Decyzja względem naszej firmy potwierdza, że jesteśmy silną, wiarygodną firmą z ustabilizowaną pozycją na rynku i partnerem do długoterminowej współpracy oraz że Warsaw Spire to znakomicie przygotowany projekt – komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kompleks biurowy Warsaw Spire powstaje w Warszawie w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. Projekt tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą około 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy A, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter).

Pierwszym najemcą inwestycji jest europejska agencja Frontex, która przejmie swoje powierzchnie we wrześniu 2014 r. Warsaw Spire jest flagowym przykładem zrównoważonego budownictwa –  wszystkie etapy prac w ramach inwestycji, od projektu po poszczególne fazy jej realizacji, przebiegają zgodnie z wytycznymi prestiżowego, europejskiego certyfikatu BREEAM.