Polkomtel wprowadzi się do nowej siedziby. Specjalnie dla operatora sieci komórkowej Plus powstaje ok. 23.000 mkw. Jest to największa transakcja wynajmu powierzchni przeprowadzona na rynku biurowym w Polsce w  2013 roku.

Nowa siedziba Polkomtel powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, na warszawskim Mokotowie. Będzie to siedmiopiętrowy budynek, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, zgodnie z wymaganiami technicznymi Najemcy. Polkomtel wprowadzi się do nowej siedziby we wrześniu 2015 roku.  

Za inwestycję odpowiedzialna jest firma deweloperska White Stone Development i spółka MF Capital (zarządzająca aktywami).

- To ważne, by pracownicy Polkomtelu, lidera nowoczesnych technologii, mogli działać w otoczeniu sprzyjającym tworzeniu nowych idei, nowych projektów i ofert. Dziś wszystko wskazuje na to, że budynek, do którego przeniesiemy się za dwa lata właśnie taki będzie – nowoczesny, odpowiadający naszym wymaganiom i potrzebom – mówi Tomasz Gillner-Gorywoda, dyrektor generalny Polkomtel SA.

- Jesteśmy zaszczyceni, że firma Polkomtel powierzyła nam przeprowadzenie procesu pozyskania nowej siedziby i negocjacji warunków najmu. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce w 2013 roku i jesteśmy dumni, że CBRE jest partnerem tak prestiżowego Najemcy. Wierzymy, że ‘uszyty na miarę’ budynek, spełni wszelkie oczekiwania i poprawi komfort pracy naszego Klienta - powiedział Daniel Bienias, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.