Savills pośredniczył w wynajmie 5 500 mkw. w Tulipan House, budynku biurowym na warszawskim Mokotowie, którego właścicielem jest hausInvest, otwarty fundusz nieruchomości zarządzany przez Commerz Real. 

Huawei, wiodący dostawca rozwiązań teleinformatycznych, przedłużył umowę najmu na kolejne pięć lat,  dodatkowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię o 1 000 mkw., by docelowo wynająć 3 900 mkw.Telepeformance, lider na rynku contact center / dostawca usług BPO, rozszerzył wynajmowaną powierzchnię o dodatkowe 780 mkw. i obecnie zajmuje 2 010 mkw. na parterze budynku.

Savills renegocjował ponadto pięcioletnią umowę najmu z firmą Legrand, wiodącym producentem osprzętu elektroinstalacyjnego na świece, który zajmuje 810 mkw.

- Pomimo dużej konkurencji, rosnącego wskaźnika pustostanów na Mokotowie i malejących stawek czynszów, wytrwale, przez ostatnie 14 miesięcy udało nam się sfinalizować 8 transakcji w budynku Tulipan House. Od czasu, jak zostaliśmy wyłącznym agentem w maju 2012 roku, poprzez wynajem wolnej powierzchni i renegocjacje umów najmu z istniejącymi najemcami, 70 proc. powierzchni w Tulipan House jest wynajętej na długi okres. Chciałbym podziękować wszystkim obecnym i nowym najemcom za wybór Tulipan House - dodaje Sebastian Świstak, starszy negocjator w Savills, odpowiedzialny za wynajem budynku.

Tulipan House o łącznej powierzchni najmu 17 895 mkw., jest zlokalizowany w sercu Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej 50, pięć minut od jednego z największych centrów handlowych - Galerii Mokotów. Budynek jest siedzibą wielu prestiżowych firm, m.in.: Huawei, Teleperformance i APC Pharma.