Firma Hochtief została generalnym wykonawcą dwóch biurowców na warszawskim Służewcu. Pierwsze dwa biurowce kompleksu P4 na warszawskim Służewcu, które realizuje firma Garvest, zostaną oddane do użytku 9 lipca 2017 roku. W ubiegłym tygodniu w siedzibie Garvestu została podpisana umowa z głównym wykonawcą, firmą Hochtief.

Niemiecki koncern budowlany za prawie 64 miliony złotych zbuduje połowę z zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci zespołu biurowców przy ul. Postępu 4 w Warszawie. Lekka, rytmiczna konstrukcja budynków kojarzy się bardziej z industrialną zabudową dawnego Służewca Przemysłowego niż okolicznych biurowców. W pierwszej fazie powstanie prawie 12,5 tysiąca metrów kwadratowych doświetlonych powierzchni przypominających lofty. Pod dwoma budynkami, siedmiokondygnacyjnym tworzącym pierzeję ulicy i czterokondygnacyjnym, opadającym kaskadowo w stronę budynków mieszkalnych na sąsiedniej działce, powstaną dwa poziomy garaży na 274 aut i 90 rowerów. Prawie półtora tysiąca metrów kwadratowych na parterach obu biurowców zostanie przeznaczone na lokale usługowe i kantynę.

Hochtief w finale przetargu pokonał Budimex.

– Cena nie była decydująca. Wygrał Hochtief, bo przy negocjacjach pojawiła się między nami chemia. Pierwszą naszą inwestycję, poznański Pixel, realizowaliśmy z Budimeksem, Bałtyk budujemy z firmą PORR, teraz czas na sprawdzenie trzeciego dużego gracza na rynku – firmy Hochtief. – zdradził Michał Włodarczyk, partner Garvestu.

– Z pewnością zdamy ten egzamin i będziemy realizować kolejne dwa budynki P4 – przekonywał prezes zarządu Hochtief Polska Henryk J. Liszka.

Główny wykonawca przejął plac budowy w poniedziałek 9 listopada, gotowe budynki obiecuje przekazać za dwadzieścia miesięcy.

– To nie będzie sztampowa realizacja. Projekt JEMSów jest spektakularny, to będzie pierwszy biurowiec w industrialnym klimacie na Służewcu. – uważa Robert Grek, dyrektor zespołu kontraktów w Hochtief.