Toruń sprzedał działki inwestycyjne za prawie 2 mln złotych

  • 8 lipca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Działki inwestycyjne w Toruniu (fot. UM Toruń)

1 828 100 wpłynie do miejskiej kasy ze sprzedaży terenów inwestycyjnych. W przetargach, które odbyły się 6 lipca 2021 licytowali inwestorzy współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Jaki informuje przedstawiciel urzędu miasta w Toruniu, w sumie sprzedano 5 nieruchomości przy ulicach Świdnickiej i Sieradzkiej w północno-wschodniej części Torunia. 4 działki inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowane przy węźle autostradowym A1 przy ul. Świdnickiej, mające powierzchnię od 20 do 24 arów kupiły 4 firmy: FoxPol, Borwood, Icewind i A.Mikulska odpowiednio za 242 400 zł, 232 300 zł, 232 300 zł i 272 700 zł. 

Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Teren jest płaski z niewielkimi nierównościami. Działki położone są w drugiej linii zabudowy od ul. Przelot. Tereny znajdują się zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowej i teletechnicznej. Przeznaczenie tych terenów to działalność usługowa, dopuszczalna jest też funkcja mieszkaniowa integralnie związana z prowadzonymi usługami.

Kolejny z terenów inwestycyjnych w północno-wschodniej części Torunia przy ul. Sieradzkiej 21 za 848 400 zł kupiła firma FoxPol. Nieruchomość jest położona w sąsiedztwie drogi krajowej nr 80 i węzła autostradowego A1. Grunt ten jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony - porośnięty drzewami oraz krzewami. Jego podstawowe przeznaczenie to usługi. Na działce inwestycyjnej znajduje się stanowisko archeologiczne, którego zagospodarowanie wymaga uzgodnienia z odpowiednim urzędem ochrony zabytków.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów