Rybnik ogłosił przetarg na sprzedaż działek inwestycyjnych

  • 9 sierpnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Dziaka inwestycyjna przy ul. strefowej w Rybniku

Miasto Rybnik ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych nr 999/8 i 248/10, o łącznej powierzchni 0,8797 ha (8 797 mkw.). Nieruchomości zlokalizowane są na terenie włączonym do specjalnej strefy ekonomicznej. 

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 14 października br. (wadium płatne do 8 października), cena wywoławcza to 830 000 zł netto.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego sytuuje nieruchomości w terenach obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, uzupełniająco dopuszczona jest działalność usługowa. Działki posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz energetycznej. Istnieje możliwość przyłączenia do sieci gazowej.

Nabywca realizując inwestycję może uzyskać wsparcie w postaci ulg od podatku dochodowego CIT lub PIT (wysokość jest uzależniona od skali inwestycji i wielkości przedsiębiorstwa). Wsparcie udzielane jest przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Nieruchomości są bardzo dobrze skomunikowane - w odległości 1 km od drogi krajowej nr 78. W najbliższym sąsiedztwie działają liczne zakłady usługowe i produkcyjne - m.in. Park Biznesu Ballyvesey, Doosan Babcock Energy Polska czy Eloros Sp. z o.o. z Grupy Messer Polska.

Inwestor zobowiązany będzie do zabudowy nieruchomości przy zachowaniu wskaźnika intensywności zabudowy co najmniej 0,4 w terminie 4 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży.

Działki są częścią większego terenu inwestycyjnego włączonego do specjalnej strefy ekonomicznej w Rybniku - łącznie o powierzchni ok 14 ha. Całość oferty znajduje się na miejskiej stronie internetowej.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów