Gmina Międzyrzecz z dofinansowaniem na budowę Parku Przemysłowego

  • 9 czerwca 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UG Międzyrzecz)

Gmina Mieżdzyrzecz dostała 910 tys. zł na budowę Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego nr 2, który powstaje między Lubosinkiem i ulicą Rokitniańską. To kolejna dotacja na ten cel. Łącznie gmina otrzymała ponad 5 milionów 853 tysiące złotych – wylicza burmistrz gminy, Remigiusz Lorenz.

Nowy park przemysłowy ma być kolejnym filarem miejscowej gospodarki i kołem zamachowym rozwoju gminy. Wytyczony został między Lubosinkiem i ulicą Rokitniańską, gdzie na inwestorów czekają działki o łącznej powierzchni ponad 100 hektarów (blisko trzy hektary należą do gminy, a właścicielem pozostałych gruntów jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który zarządza tymi terenami w imieniu Skarbu Państwa). Zanim powstaną tam pierwsze zakłady, gmina musi wybudować drogi, kanalizację deszczową i sanitarną, doprowadzić wodę i energię elektryczną.
 
– Wcześniej dostaliśmy na ten cel prawie 5 milionów złotych, a w poniedziałek, 5 czerwca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze podpisałem umowę na kolejną dotację, która wynosi 910 tys. zł. – informuje Remigiusz Lorenz.

Umowę z burmistrzem podpisał Marcin Jabłoński z zarządu woj. lubuskiego. Jak podkreśla R. Lorenz, dodatkowe pieniądze przeznaczone zostaną na rozszerzenie prac.
 
Ważna dla gminy i jej mieszkańców inwestycja rozpoczęła się przed kilkoma tygodniami, a jej finał zaplanowano na drugą połowę grudnia. Burmistrz podkreśla, że wybudowanie kanalizacji sanitarnej w nowym parku ułatwi potem przyłączenie do sieci graniczącej z nim miejscowości Lubosinek. – Ścieki z parku popłyną do oczyszczalni rurami, które ułożymy między innymi wzdłuż ulicy Zakaszewskiego, przecinającej park przemysłowy numer jeden. Po ich wkopaniu będziemy mogli wybudować na nich ścieżkę pieszo-rowerową dla pracowników znajdujących się tam zakładów. – dodaje R. Lorenz.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów