Chełm: Powstanie Centrum Aktywności Gospodarczej

  • 27 maja 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Wizualizacja Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej (fot. UM Chełm)

UM Chełm ogłosił przetarg na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. To będzie najnowocześniejszy budynek biurowo-przemysłowy zarówno w Chełmie, jak i na terenie dawnych miast wojewódzkich Lubelszczyzny. Wartość inwestycji to prawie prawie 40 milionów złotych.

Teren ma być kompleksowo zaopatrzony w niezbędne media, w tym teleinformatyczne, oraz układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i pasem zieleni.

CAG umożliwi prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym i młodym przedsiębiorcom, przez co ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnego i kreatywnego przemysłu.

Nowe firmy zyskają dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną i budynkiem ochrony przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 - Działanie 3.1 Tereny inwestycyjne.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi: 39 430 178,76 zł, a dofinansowanie opiewa na kwotę 27 265 865,50 zł,co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów