Spółka Echo Investment zaprezentowała wizualizację zwycięskiego projektu rozbudowy CHR GALAXY w Szczecinie, który przygotowała pracownia Open Architekci. Inwestycja całkowicie zmieni wygląd najpopularniejszego w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowego.

Prace nad projektem rozbudowy CHR GALAXY zajęły architektom ponad 6 miesięcy. Zróżnicowane propozycje przygotowane przez zespoły architektów z czterech pracowni ewoluowały przez cały okres projektowy. Konkurs wygrał projekt pracowni Open Architekci. Budynek GALAXY, funkcjonujący przy al. Wyzwolenia od 10 lat, otrzyma nową elewację na miarę XXI wieku. Projektanci zadbali, aby bryła budynku nabrała bardziej nowoczesnego charakteru, który będzie pasował do obecnego otoczenia centrum Szczecina.

- Wygląd budynku zmieni się radykalnie, trudno będzie rozpoznać, że to ten sam obiekt. Naszym zamierzeniem było to, aby galeria handlowa po rozbudowie stała się wizytówką Szczecina. Architektura sprzed dekady wymagała już zmiany, zmieniło się zarówno otoczenie, jak i warunki, w jakich działa to najpopularniejsze w regionie centrum handlowe, które odwiedziło dotychczas ponad 140 mln klientów - wyjaśnia Krzysztof Giemza, prokurent w Echo Investment.

W ramach rozbudowy powstanie zadaszona aleja handlowa z rozległym, wewnętrznym placem, który stanie się popularnym miejscem spotkań i zakupów dla mieszkańców Szczecina i regionu. Powierzchnia nowej części obiektu wyniesie około 17 000 mkw. Po rozbudowie GALAXY, dzięki której powstanie około 500 nowych miejsc pracy, obiekt będzie posiadał około 60 000 mkw. powierzchni handlowej.

Galaxy to jedno z najpopularniejszych centr handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 42 000 mkw. Obiekt zaprojektowany przez pracownię architektoniczną OTH został otwarty w 2003 roku. W 2013 roku obiekt uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use.