Już w lutym przyszłego roku będzie można przejechać nowym 200 - metrowym mostem z Wyspy Ostrów Brdowski na teren lądowy. W środę, 19 marca, została podpisana umowa  zgeneralnym wykonawcą, którym została firma Skanska.

- Most Brdowski to jedno z większych wyzwań w zakresie wzmocnienia atrakcyjności inwestycyjnej Szczecina i Pomorza Zachodniego. Zadanie to wymagało szybkich i odważnych decyzji, opartych o niełatwy montaż finansowy. Wejście wykonawcy na plac budowy, oznacza że właśnie zamykamy część formalną, a przystępujemy do faktycznej realizacji. - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park. Planowany trójprzęsłowy most połączy cześć lądową miasta położoną na południowej stronie Basenu Warsztatowego z centralną częścią wyspy. Most będzie miał ponad 197 metrów długości, znajdą się na nim dwa pasy drogowe oraz chodnik dla ruchu pieszego.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało się sprawnie rozstrzygnąć przetarg na Generalnego Wykonawcę. Jesteśmy przekonani, że tak doświadczona firma jak Skanska jest gwarantem powodzenia inwestycji i terminowego jej wykonania. Dzisiejsza umowa jest kamieniem milowym oraz zwieńczeniem pierwszego etapu wytężonej pracy Spółki Mars Most Brdowski i funduszu MARS FIZ, który wspólnie z Urzędem Marszałkowskim finansuje inwestycję. Kolejnym krokiem będzie realizacja samej budowy, natomiast projekt uznamy za zakończony w momencie przekazania mostu wraz z powiązaną infrastrukturą władzom miasta. - mówi Maciej Nowotny, prezes spółki Mars Most Brdowski.
 
Budowa mostu znacząco przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej zarówno Szczecina, jak i całego regionu. Dobrze skomunikowane tereny przyciągną nowych inwestorów, a przeprawa mostowa ułatwi pracownikom dotarcie do miejsc pracy oraz usprawni transport materiałów na wyspę.

Chcieliśmy podkreślić, że tak sprawne prowadzenie inwestycji jest możliwe dzięki przychylności Urzędu Prezydenta Miasta, Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. - mówi Maciej Nowotny, Prezes spółki Mars Most Brdowski. Dzięki wsparciu tych instytucji możemy być pewni, że inwestycja będzie przebiegała sprawnie.

Projekt został objęty dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 30 września 2013 r. spółka Mars Most Brdowski podpisała z Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie na kwotę 32 299 617,50 zł.