Jeszcze w tym roku ruszy gruntowna przebudowa dworca Szczecin Główny. PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą prac budowlanych, konsorcjum WINNICK&MAXTO.

Po gruntownej przebudowie obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny. Zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Oprócz remontu budynku dworca prace obejmą m.in. remont peronów 1. i 4. oraz budowę nowej kładki, na którą wejście będzie prowadziło po schodach ruchomych bezpośrednio z budynku dworca. Połączy ona nie tylko budynek dworca z peronami, ale także z ulicą Owocową. Projekt realizowany jest przy ścisłej współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi.

Podczas prac budowlanych obsługa podróżnych będzie się odbywała w budynku dworca tymczasowego, zlokalizowanym przy ulicy Kolumba. Znajdą się tam kasy, toalety, automaty biletowe oraz poczekalnia.

Przebudowa dworca Szczecin Główny jest jednym z trzech dużych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt to ok. 100 mln złotych brutto. Nowoczesny obiekt zostanie oddany do użytku już w 2015 r.