Podstrefa SSE Euro-Park Mielec w Szczecinie ma nowego inwestora. Grunty w ramach podstrefy się kurczą, dlatego Szczecin przygotowuje się do przygotowania kolejnych terenów.

29 listopada na terenie podstrefy Szczecin SSE Euro-Park Mielec odbędzie się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali produkcyjnej i nowej siedziby spółki HKL Dekoracja Okien. Nowy zakład kosztować będzie ok. 16 mln zł. Docelowo firma deklaruje zatrudnienie blisko 200 pracowników.

Nowoczesna hala produkcyjną o powierzchni 7 tys. m kw. wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budynek biurowo-socjalny wybudowane zostaną na działce o powierzchni 2,9 ha, położonej w Szczecinie przy ul. Andrzeja Struga. Realizacja inwestycji umożliwi uruchomienie produkcji m.in. żaluzji, rolet, paneli i moskitier.

Wartość inwestycji wynosi blisko 16 mln. zł. W nowym zakładzie zatrudnionych zostanie ok. 200 pracowników. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na połowę 2013 roku. HKL Dekoracja Okien jest trzecim inwestorem, który otrzymał od ARP zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie Szczecin (drugim, który na kupionym terenie rozpoczął realizację inwestycji).

Wcześniej otrzymały je Garo Polska z inwestycją wartą 6,4 mln zł oraz Sanger Metal z inwestycją, o której pisaliśmy we wrześniu. Trzej wymienieni inwestorzy zagospodarowali w całości tereny inwestycyjne przy ul. Struga, należące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC (przeszło 4,6 ha). Trwają prace nad przygotowaniem dla potrzeb inwestorów pozostałych terenów objętych podstrefą Szczecin. Ich właścicielem jest miasto Szczecin.